| 20 تير 1399
En | 
اداره کل راه و شهرسازی استان تهران موظف به ارائه گزارش ماهانه به ستاد بازآفرینی استان شد

اداره کل راه و شهرسازی استان تهران موظف به ارائه گزارش ماهانه به ستاد بازآفرینی استان شد

دوشنبه 22 مهر 1398
خبرهای مهم،سیاست و خط مش

در ششمین ستاد بازآفرینی استان تهران ، استاندار ضمن اشاره به تاکید ویژه رئیس جمهور مبنی بر  ، مساله بازآفرینی شهری این مهم را همچون مساله حمل و نقل ، ترافیک و محیط زیست برای 42 شهر استان تهران حیاتی و اساسی برشمرد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان تهران در این جلسه که با وقفه ای 4 ماهه برگزار شد، استاندار ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری،مدیرکل راه و شهرسازی، اعضای دبیرخانه ستادبازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی ، دکتر آئینی عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران و فرمانداران و شهرداران استان تهران حضور داشتند، گزارشی ازآخرین وضعیت برگزاری جلسات ستادهای شهرستانی، مصوبات  و اخرین وضعیت احصاء پروژه های اقدام مشترک شهرستانها ارائه شد.

دکتر رضا نگهبان مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در ابتدا موضوع بازآفرینی در محلات ناکارآمد را امری فرابخشی و نیازمند همکاری شهرداریها و دولت برشمرد و از شهرداران و فرمانداران خواست تا به موضوع بازآفرینی نگاهی جدی و ویژه داشته باشند.

دکتر تقی زاده معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری تهران نیز خواستار سرعت بخشیدن شهرداران به این موضوع شد و گفت: به جز 5 شهر در سایر محلات هدف، اتفاقی نیفتاده است و بالعکس شهرهای استان تهران، سازمان نوسازی شهرداری طی سال جاری 485 میلیارد تومان پروژه بازآفرینی تعریف کرده است.

وی افزود: شهرداریها بحث معرفی اراضی را جدی بگیرند و دستگاههای دیگر عضو ستاد شهرستانی را در مباحث مرتبط با بازآفرینی فعال و از اهرمهای تشویقی استفاده کنند.

دکتر انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران نیز بازه زمانی یک ماهه جهت پهنه بندی استان و استفاده از ظرفیتها برای ورود به محلات هدف را جزء نیازهای استان برشمرد و متذکر شد: تیم ویژه بازآفرینی شهری در معاونت شهرسازی و معماری استان تهران و دبیرخانه کمیسیون ماده 5 با هدف بررسی و پی گیری پرونده های مرتبط با بازآفرینی شهرداریهای استان تهران تشکیل شود.

وی همچنین اطلاع رسانی در شهرهای استان تهران برای استفاده از مشوق ها و تسهیلات کم بهره بانکی را جزء مسئولیتهای شهرداران برشمرد و گفت: در 6 ماهه اول سال جاری 5000 فقره تسهیلات ودیعه مسکن به شهروندان استان تهران در قالب نوسازی و بهسازی بافتهای فرسوده پرداخت شده است که نشان از استقبال مردم دارد و در این مسیر دولت و دستگاههای خدمت رسان نیز می بایست پای کار باشند.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد