| 20 تير 1399
En | 
در فضای انتخابات اخلاق محوری و سواد رسانه ای در تعامل با یکدیگرند

در فضای انتخابات اخلاق محوری و سواد رسانه ای در تعامل با یکدیگرند

تاریخ انتشار: 1397/07/09|   بازدید: 61 |  print

از مهندسان به عنوان قشر فرهیخته جامعه انتظار می رود در هفته پایانی انتخابات ضمن توجه به اخلاق محوری از انتشار هر گونه خبر بدون سند در فضای مجازی بپرهیزند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران ، مهندس حمید رضا ساعتچی عضو هیات اجرایی انتخابات هشتم نظام مهندسی تهران ضمن تاکید بر نقش شبکه های اجتماعی مجازی در جلب مشارکت مهندسان گفت : در حال حاضر در جامعه ایرانی فضای مجازی به عنوان مهم ترین محمل و فراگیرترین ابزار تبلیغاتی در رقابت های انتخاباتی مورد توجه ویژه کاندیداها قرار گرفته است که البته این موضوع هم بار مثبت دارد و هم منفی.

وی گفت : اینکه خبر در انحصار رسانه های رسمی نیست و مهندسان حضور فعال در فضای مجازی دارند و خودشان با جامعه هدف انتخابات در ارتباطند در ایجاد شور و نشاط تبلیغاتی نقش بسیار مهم و مثبتی است اما با توجه به اینکه در بسیاری از موارد منبع انتشار اخبار مشخص نبوده و گاهی مشاهده می شود که اخبار ضد و نقیض ، آشفته و یا شتاب زده است محل آسیب خواهد بود که از مهندسان انتظار می رود در انتشار خبر به این موارد توجه کنند و از انتشار اخبار بدون منبع و فاقد سند و مدرک پرهیز شود.

مهندس ساعتچی در ادامه گفت : طی این دوره از انتخابات تولید محتوای درست و ارتباط موثر با جامعه خبری را به عنوان یکی از الگوهای کاری به صورت مستمر در هیات اجرایی پی گیری کردیم ، زیرا معتقدیم هیات اجرایی انتخابات نظام مهندسی نمی تواند به تکنولوژی های جدید خبری بی توجه باشد ، از طرفی تولید محتوای درست سبب ایجاد فضای عادلانه برای تمام کاندیداها و احترام به جامعه مهندسی است ،زیرا در فضای نبود اطلاعات ، بستر تخریب شکل می گیرد.

وی در ادامه افزود :البته رسانه های رسمی به خصوص صدا و سیما نیز می بایست در بزرگترین انتخابات تشکل های صنفی بیشتر و بهتر اطلاع رسانی کنند ، در بسیاری از موارد هنوز مهندسان از برگزاری انتخابات بی اطلاع هستند.

ساعتچی در پایان تصریح کرد : اخلاق محوری در رویدادهای مهمی مثل انتخابات نشانه بلوغ یک جامعه است و بالتبع انتشار اخبار درست تاثیر خوبی در ذهنیت افراد نسبت به جریان انتخابات و همچنین معرفی کاندیداها دارد و نیاز امروز جامعه مهندسی کشور بیشتر از همیشه همدلی و انسجام و اخلاق محوری است.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد