| 31 شهريور 1399
En | 
استقرار واحد نظارت عالیه بر کنترل ساختمان در غرب تهران

استقرار واحد نظارت عالیه بر کنترل ساختمان در غرب تهران

تاریخ انتشار: 1397/01/05|   بازدید: 244 |  print

پس از گذشت هفتاد روز از استقرار واحد نظارت عالیه بر کنترل ساختمان در غرب تهران 160 پروژه ساخت و ساز رصد شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران: دکتر مهدی نورمحمدی سرپرست راه و شهرسازی شهریار در این باره گفت : بر اساس ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، مسئولیت نظارت عالیه استان تهران بر اجرای ضوابط و مقررات شهرسازی و همچنین مقررات ملی ساختمان در طراحی و اجرای تمامی ساختمان ها  بر عهده وزارت راه و شهرسازی می باشد. از این رو جهت تحقق این مهم واحد نظارت عالیه موضوع ماده 35 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان با دستور مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران مهندس محمدزاده در شهرستان شهریار ( به عنوان اداره معین غرب استان تهران) مستقر گردید و در مدت حدود 70 روز تا کنون، توانسته است در کل حدود 160 پروژه(80 مورد در شهریار،40 مورد در شهر قدس و 40 مورد در شهرستان ملارد) به مساحت بالغ بر 583000 متر مربع را به صورت موردی (شناسایی پروژه ها توسط ناظران عالی ماده ۳۵) و شکایتی در شهرستان های مذکور بازدید کند.

وی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این خصوص را  بررسی عملکرد طراح، ناظر و مجری برشمرد ویاد آور شد : در این راستا پس از بررسی های به دست آمده متخلفان به شورای انتظامی معرفی شده اند و از ادامه عملیات ساختمانی برخی از پروژه ها جلوگیری به عمل آمده است , همچنین کلیه ابلاغیه های وزارتخانه متبوع در چند سال اخیر مجدداً به تمامی شهرداری ها، فرمانداری ها و دفاتر نمایندگی نظام مهندسی استان تهران همراه با اهم گزارش مشکلات اجرایی و اداری مغایر با نظامات اداری و مقررات ملی ساختمان ابلاغ گردید تا دستگاه های ذیربط در امر ساخت و ساز گزارش و راهکاری در این راستا به این اداره کل منعکس نمایند.

سرپرست راه و شهرسازی شهریار در ادامه گفت : لازم به ذکر است اصلاحاتی نیز در برخی از پروژه ها صورت گرفته است که از جمله آنها می توان به اجرای رعایت ایمنی در خصوص مبحث 12 مقررات ملی ساختمان، رعایت تمهیدات لازم در خصوص مهار اجزای غیرسازه ای اعم از دیوارهای داخلی و خارجی، نماها و سقف های کاذب، کنترل مضاعف طراحی ها بعد از اعمال تغییرات در معماری و جابجایی المان های سازه ای که برخلاف نقشه های مصوب انجام شده است و همچنین برگزاری جلسات  پیش گیری از ساخت و سازهای  غیر مجاز در شهرستان های مذکور در محل فرمانداری ها با حضور کلیه عوامل ذی ربط در امر ساخت و ساز اشاره کرد.

وی ابراز امیدواری کرد : پروژه های باقیمانده در دست اقدام و بررسی های لازم می باشند. و ان شاالله با اقدامات به جا و به موقع در زمان های وقوع حوادث و مخاطرات طبیعی بتوانیم شرمنده مردم شریف و شهید پرور استان تهران نباشیم.

 دکتر نورمحمدی همچنین در پایان از تلاشها و خدمات مدیریت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی تهران مهندس فیروز و همچنین مهندس پورجوادی مسول محترم نظام مهندسی در راستای استقرار واحد مذکور تقدیر و تشکر کرد. 

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
 

آرشیو رویدادهای تصویری