26 مرداد 1397
En | 

افتتاح تقاطع غیرهمسطح قدس با حضور وزیر راه و شهرسازی

تاریخ انتشار: شنبه 15 ارديبهشت 1397 |   بازدید: 107 |  print
خبرهای مهم

با حضور دکتر آخوندی , مهندس مقیمی استاندار تهران نماینده مجلس شهرستانهای قدس و ملارد و شهریار و همچنین مدیران کل راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده ای پروژه بزرگ تقاطع غیرهمسطح قدس همزمان با عید بزرگ شعبان افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران این پلکه با هدف رفع مشکلات ترافیکی موجود در تردد خودروهای ورودی و خروجی شهر قدس به تهران و کرج و به منظور حذف تقاطع مسیر ورودی شهر و راهآهن در تیرماه سال 1389 آغاز به کار کرد و دو شرکت تایر و شاخص راه شهریار مجموعا قریب به 29 میلیارد ریال تاکنون برای این پروژه هزینه کرده اند, اگرچه این پروژه در چند مرحله به دلیل عدم تامین منابع مالی متوقف گردید اما به دلیل اهمیت پروژه در کاهش ترافیک شهر قدس و تهران و کرج مجدد در دستور کار قرار گرفت.

این پروژه که تاکنون 334 عدد شمع 64 پایه , 4 دستگاه کوله و 64دهانه تابلیه اجرا شده دارد,در حال حاضر پیشرفت فیزیکی کل پروژه 94 درصد است و طبق آخرین برنامه زمانبندی, زمان تکمیل عملیات اجرایی رمپ های D( ورودی شهر قدس از تهران و c ( خروجی شهر قدس به کرج و بزرگراه حکیم ) تا پایان اردیبهشت ماه پیش بینی شده و اتمام عملیات کلی پروژه شامل ورودی A  ( ورودی شهرقدس از کرج) پایان آبانماه 1397 است.

دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران , اجرای پل بزرگ تقاطع غیرهمسطح قدس را از مهمترین پروژه های توسعه ای این شهرستان طی ده سال اخیر عنوان کرد.

در قسمت دیگری از برنامه حضور وزیر راه و شهرسازی در شهرستان قدس و ملارد و شهریار , پل بزرگ صیاد شیرازی نیز در حوزه شهرداری شهریار افتتاح گردید. 

طراحی سایت