شنبه، 2 مرداد 1400
En | 
هرزنگاری رسانه ای
 

هرزنگاری رسانه ای

آزادی بیان و دسترسی آزاد به اطلاعات امروزه از پایه های ارکان دموکراسی کشور ها است. فقدان یا ضعف دسترسی آزاد به اطلاعات از سوی شهروندان قطعا پایه های هر حکومتی را با سستی مواجه می کند.
ﺳﻪشنبه، 24 مهر 1397 | Article Rating

در این فضا وظیفه حکومت تسهیل جریان آزاد اطلاعات و شفاف سازی اطلاعات برای شهروندان است. ارتباط بین حکومت و ملت را خبرنگاران این قشر زحمتکش و پرتوان برعهده دارند.

اما در این بین هستند رسانه ها و افرادی معلوم الحال که با بی اخلاقی باعث دروغ پراکنی و تشویش اذعان عمومی می شوند.  نمونه بارز اینگونه بی اخلاقی ها را می توان در گزینشی انتخاب کردن یک مصاحبه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از سوی برخی رسانه ها مشاهده کرد.

مهندس نادر محمدزاده در یکی از مصاحبه های خود با سایت خبری صما می گوید: ((یک واقعیت در حوزه ساختمان این است که تعداد مهندسان بسیار بیشتر از میزان اشتغالی است که حداقل در شهرداری ها وجود دارد.از همین رو مهندسان نباید تصور کنند که فقط می توانند در این بخش کار کنند. به هر صورت فضای حرفه مهندسی آزاد است و مهندسان می توانند ظرفیت های خود را حتی در خارج از کشور بروز دهند. ))

عبارت فوق عینا مصاحبه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با سایت خبری صما بوده است. متاسفانه دراین بین برخی رسانه ها با بی اخلاقی آنچه که از مصاحبه ایشان می پسندیدند را مغرضانه و گزینشی انعکاس دادند. آنها از قول مهندس محمدزاده بیان کردند: (( مهندسان تصور نکنند با واگذاری بازرسی به شهرداری ها برایشان شغل ایجاد می شود . می توانید بروید خارج از کشور, از ظرفیت مهندسی استفاده کنید !!))

این هرزنگاری مصداق بارز کار غیرحرفه ای و بی اخلاقی در جامعه رسانه ای کشور است. متاسفانه برخی افراد معلوم الحال چنان در جامعه خبری رخنه کرده اند که شان و منزلت رفیع جایگاه خبرنگاری  کشور را تنزل داده اند .

در آخر به همین جمله کلیشه ای بسنده می کنیم که آرزو مندیم اینگونه بی اخلاقی ها از جامعه رسانه ای کشور زدوده شود و برخی با رفتار مغرضانه خود سبب زیر سوال بردن توانمندیهای شاخص خبرنگاران و دست اندرکاران رسانه ای کشور نشوند.

تصاویر
  • هرزنگاری رسانه ای
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظرات

یکشنبه, 29 مهر,1397

ناشناس

نظر جدید

نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها