شنبه، 2 مرداد 1400
En | 
رفع تصرف از زمینهای اطراف شهر فرودگاهی در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی استان تهران
 

رفع تصرف از زمینهای اطراف شهر فرودگاهی در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی استان تهران

جلسه پایانی شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان تهران به ریاست مدیرکل راه و شهرسازی و با حضور سایر مدیران دستگاههای اجرایی وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.
دوشنبه، 11 اسفند 1399 | Article Rating

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی  خلیل محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در گفتگو با خبرنگار پایگاه گفت: اقدام ملی تولید مسکن با قدرت مضاعفی توسط شرکت عمران شهرهای جدید ( پرند و پردیس) دنبال شود و هرجا که نیاز به مصوبات اداره کل راه و شهرسازی داشتید در این زمینه مطابق مقررات کارگشایی خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه بهتر است اطلاع رسانی بهتر و قوی تر از اقدامات وزارت راه و شهرسازی انجام شود , افزود: حتما در  سال آینده الکترونیکی کردن خدمات در دستگاهها به طور کامل انجام شود و بهتر است اعضا شورای هماهنگی در جلسه اول سال آینده گزارشی در این خصوص ارائه نمایند.

محبت خواه با تاکید براینکه شایسته است دستگاههای اجرایی در پروژه های خود از خدمات آزمایشگاه فنی مکانیک خاک استفاده کنند ,گفت: خواسته دستگاههای اجرایی این است که شرکت آزمایشگاه فنی مکانیک خاک در  نرخ هزینه ها تجدید نظر کند تا پیمانکاران بخش خصوصی و دستگاههای عضو با رقبت و قدرت بیشتری از خدمات آزمایشگاه بهره ببرند، وی همچنین به دستگاههای اجرایی توصیه کرد تا از خدمات فنی و آموزشی آزمایشگاه فنی مکانیک خاک بهره بیشتری ببرند و پرداختها به شرکت را در اولویت کارهایشان قرار دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در ادامه مبارزه با زمین خواری را از مهمترین اولویت های راه و شهرسازی استان تهران دانست و خاطرنشان کرد: رفع تصرف از موارد زمین خواری در اطراف شهر فرودگاهی امام خمینی می بایست قبل از نوروز امسال توسط یگان حفاظت اداره کل و مدیر شهرستان ری انجام شود، از فرمانداری ری هم پیگیری ها را انجام بدهید و گزارش تصرف ها سریعا اعلام شود.

وی همچنین بر تعیین تکلیف پروژه ها و اقدامات در سال آخر دولت تاکید و گفت: برای بهره برداری جمعی و بین دستگاهی از اقدامات وزارت راه و شهرسازی آمادگی داشته باشید.

در این جلسه قالیباف مدیرکل آزمایشگاه مکانیک خاک استان تهران با اعلام آمادگی آزمایشگاه برای خدمت رسانی گفت: سه فاکتور عملکرد مطلوب، ایمنی و دوام سازه ای هدف اصلی آزمایشگاه است، جهت گیری کنترل کیفی امروزه در دنیا عملکرد مبنایی است، باید تفکر ساخت و ساز ساختمان کشور عوض شود، شهرک های اروپایی بعد از جنگ جهانی دوم هنوز سازه هایشان سرحال و سرپا هستند، افزایش عمر ساختمان باید هدف انبوه سازان باشد. شرکت می تواند در زمینه آموزشی هم فعال باشد، اساس کار شرکت آزمایشگاه مکانیک خاک استانداردهای بین المللی است ، آزمایشهای ما هم محلی وموضعی نیست و تفسیر این آزمایشها در همه جا قابل بهره برداری است.

وی بر ضرورت پیوند سازمان نظام مهندسی با آزمایشگاه فنی مکانیک خاک و مباحث نظارتهای لازم برکار نظام مهندسی توسط آزمایشگاه فنی مکانیک خاک با حفظ مبحث تعارض منافع تاکید کرد و افزود: مطالعات ژئوتکنیک، کنترل مصالح ساختمانی و کنترل کیفی حین اجرا سه وجه اصلی کار آزمایشگاه فنی مکانیک خاک است.

تصاویر
  • رفع تصرف از زمینهای اطراف شهر فرودگاهی در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی استان تهران
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها