| 31 شهريور 1399
En | 
تعیین تکلیف 5هزار واحد مسکونی ساخته‌شده قرچک در زمین موات

تعیین تکلیف 5هزار واحد مسکونی ساخته‌شده قرچک در زمین موات

تاریخ انتشار: 1397/05/29|   بازدید: 1413 |  print

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان‌های قرچک و ورامین گفت: به‌زودی 5 هزار واحد مسکونی ساخته‌شده قرچک در زمین موات تعیین تکلیف می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران : مجتبی صادقی در جمع خبرنگاران شهرستانهای قرچک , ورامین و پیشوا اظهار کرد: مطالبات مردم در کل به‌حق است و سعی بر این است که این مطالبات برآورده شود.

وی افزود: در دو شهرستان قرچک و ورامین 21 هزار واحد مسکن مهر وجود داشت که از این تعداد 16 هزار برای شهرستان قرچک و الباقی برای شهرستان ورامین است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان‌های قرچک و ورامین افزود: 64 درصد از مسکن‌های مهر در دو شهرستان به فروش رفته است و الباقی نیز با افزایش اعتبارات در حال تکمیل است و با همکاری‌‌های صورت گرفته است به‌زودی به اتمام خواهد رسید.

صادقی تصریح کرد: کارشناسان مسکن شهرسازی در هفته از ده پروژه بازدید می‌کنند و در بعضی موارد از ساخت‌وسازها نیز جلوگیری شده و نمونه بارز آن پروژه بیمارستان 15 خرداد در مقاوم‌سازی بوده است.

این مسؤول گفت: پیگیری موضوع تراکم هستیم تا به طبقاتی که خلاف ساخته‌شده حکم قضایی صادر شود.

صادقی در خصوص املاک حقوقی و موات این‌چنین گفت: 290 هکتار از اراضی شهرستان قرچک موات اعلام‌شده است و تحویل اداره راه و شهرسازی شد.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان‌های قرچک و ورامین خاطرنشان کرد: اولویت بر زمین‌هایی است که احداث بنا بر روی آن‌ها صورت نگرفته است و طی جلساتی که با مسؤولان ذی‌ربط داشتیم خبرهای خوشی در این خصوص به مردم خواهیم داد.

وی افزود: عمده مشکل زمین‌های موات در روستاهای محمدآباد قرچک، زمین‌های باقرآباد و زمین‌های 17 متری برق این شهرستان است.

صادقی اظهار کرد: 5 هزار واحد مسکونی در زمین موات در شهرستان قرچک ساخته‌شده است و به‌زودی این 5هزار واحد تعیین تکلیف می‌شود. علت بروز این مشکلات عدم استعلام در دهه‌های گذشته از راه و شهرسازی است.

وی گفت: در شهرستان قرچک 1800 سند به نام دولت دریافت شده است و در حال پیگیری الباقی سندها از دستگاه قضایی و سازمان ثبت‌اسناد هستیم.

 

هیچ خبری یافت نشد.

جستجو

گروههای خبری

    برچسب ها

    آرشیو زمانی